Walentynki i książki o miłości.

Mam takie wrażenie, że w USA każda okazja jest dobra, by coś wypromować, sprzedać, pokazać chociaż… Amerykanie to mistrzowie sprzedaży. Ale czy to źle?

Wiem, w Polsce też już to mamy, wykorzystujemy okazje, ale tu coś jest inaczej. Nie wiem, czy podejście ludzi, czy ilość ofert, czy ich forma. Potrzebuję jeszcze czasu, by się temu zjawisku przyjrzeć. I choć znalazłabym niejedną książkę na ten temat, wolę zbadać to empirycznie. Będę patrzeć, dotykać, smakować i wąchać. A potem Wam wszystko opowiem.

Zaczniemy od Walentynek. ❤

To już pojutrze. Czas już pomyśleć o podarunkach. Można nabyć kwiaty, czekoladki, wyjść do kina. Ukochane (a jakże!) dzieci można zabrać na wycieczkę lub na lody. Można też im sprawić książkę o miłości. Albo o uczuciach, po prostu. Będzie to wspaniała okazja, by porozmawiać i przytulić.

W kalifornijskich sklepach propozycje walentykowych książek wyglądają tak:

czyli niby o miłości, ale jednak czegoś mi brakuje.

Jeśli miałabym coś polecić, to na pewno dwie pozycje, polską i francuską.

1. Wielka księga uczuć, Grzegorz Kasdepke, wyd. Nasza Księgarnia

2152_wielka_ksiega_uczuc

Książka mądra, zabawna i dla wszystkich. O uczuciach warto rozmawiać zawsze, a uczyć się tego trzeba od najmłodszych lat.

2. Uczucia, co to takiego. Oscar Brenifier, wyd. Zakamarki

uczucia

Cała seria książek „Dzieci filozofują” warta jest uwagi. Książki te są specyficzne, w zasadzie nic nie wyjaśniają. Poddają raczej w wątpliwość, pokazują różne ścieżki, którymi mogą podążać nasze myśli. Książka dla niektórych może być trudna – trzeba przy niej myśleć i odważnie rozmawiać z dzieckiem. Z mojego punktu widzenia – warto jednak ten wysiłek podejmować.

Te dwie książki nie są o kwiatkach, serduszkach i uniesieniach tu i teraz, są o miłości naprawdę. Te na półce warto mieć. Z pewnością takich pozycji jest więcej, ale to przy kolejnej okazji…

Słodkich Walentynek! 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s