O buntowniczkach. Dla wszystkich.

opowiesci

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek E.Favili to książka nie tylko dla małych buntowniczek, lecz także dla ciekawskich chłopców, dla ich mam i wszystkich którzy wierzą, że aby świat mógł się rozwijać, ktoś musi  łamać zasady i wychodzić poza strefę komfortu. 

O tym są te opowieści – o wychodzeniu ze strefy komfortu, o walce z przeciwnościami losu, uporze, odwadze, determinacji, i ostatecznie – to książka o realizowaniu marzeń. Bo marzenia same się nie spełniają. My je spełniamy. One je spełniały!

Historie opisane w tej książce to skarbnica wiedzy dla nauczycieli, pedagogów i rodziców. Są tam kobiety polityki, sztuki, sportu i „zwykłe” buntowniczki, które po prostu chciały być sobą.  Ich życie to fantastyczny materiał do rozmów o świecie, różnych kulturach, historii i … polityce. Bo to, w jakim świecie żyjemy zależy od ludzi, którzy nas otaczają, w jakiej kulturze się wychowali i jakie zasady dla nas ustalili. Jak życie pokazało już nie raz,  czasem przychodzi czas, by te zasady złamać.

Czytamy z Samuelem opowieści i ze zdumieniem obserwuję, jak  słucha ich z przejęciem, jak zachwyca się wynalazkami i osiągnięciami bohaterek! Życie i sukcesy „buntowniczek” robią na nim wrażenie.

Na koniec konkretnie. Co znajdziecie w środku? Krótkie historie o bohaterkach takich jak pierwsza kobieta faraon Hatszepsut, Irena Sendlerowa, królowa Elżbieta I, Eva „Evita” Peron czy Astrid Lindgren.  Wszystko napisane dosyć prostym językiem, w sposób na tyle uproszczony, by kilkuletnie dziecko mogło zrozumieć. Każda historia opatrzona jest ilustracją – portretem bohaterki. Wszystkie są piękne. Ja wybrałam dla Was Ashley Fiolek – głuchą zawodniczkę motocrossową. 🙂

buntowniczki

Jeśli pokochacie te wyjątkowe dziewczyny, koniecznie poszukajcie najprawdziwszych lalek Barbie – bohaterek! Firma Mattel zrobiła dziewczynkom wyjątkowy prezent. Gdybym miała córkę, dałabym jej Martynę Wojciechowską, a co!

lalki

O lalkach i bohaterkach wybranych przez firmę Mattel możecie przeczytać TUTAJ.

Agnieszka

Jedna myśl w temacie “O buntowniczkach. Dla wszystkich.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s