Dżok. Legenda o psiej wierności.

Myślę, że moja słabość do zwierząt może wpływać na dobór książek, ale nawet jeśli tak jest i w tej kwestii nie jestem obiektywna, to niech tak będzie. Kolejna psia książka. Krakowska legenda o psie o imieniu Dżok.

Dżok to pies, który skradł serca kolejno swojego właściciela, mieszkańców swojej kamienicy, później krakowian, a następnie Czytelników. Żył naprawdę, jego losy znane są i opisywane były w mediach. To ten pies, który zimował na rondzie w Krakowie. Nie znacie tej historii, nie wiecie, dlaczego mieszkał na skrzyżowaniu ulic? Nie zdradzę, przeczytajcie. Powiem jedynie, że Dżok stał się prawdziwy symbolem psiej wierności. 

Książka napisana jest w sposób tradycyjny, powiedziałabym. Spokojna, opisowa narracja, ładny język i…dużo do czytania. Podobała się nam i wracaliśmy do niej kilka razy. Po pierwszym przeczytaniu syn bardzo mnie prosił, żebyśmy uratowali jakiegoś psa, najlepiej ze schroniska. Zatem uczciwie ostrzegam – Wasze dzieci też mogą o to prosić po przeczytaniu tej książki.

Niezwykle empatyczna, budząca sympatię do psów, będzie wspaniałą lekturą dla małych i większych psiarzy. Dodam jeszcze, że przy czytaniu warto mieć chusteczki w pobliżu.

A jeśli wybierzecie się do Krakowa, poszukajcie pomnika psa Dżoka i opowiadajcie tę historię dalej.  Niech miłość do psów trwa. ❤

Pomnik_psa_Dżoka

 Agnieszka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s