Sesame Street – niezawodna!

Sesame Street, czyli nic innego jak nasza ukochana Ulica Sezamkowa. Czy jest tu ktoś, kto nie oglądał, nie powtarzał literek i liczenia z Wielkim Ptakiem? Czy są dzieci, które nie znają Ciasteczkowego Potwora?

Ulica Sezamkowa to był, i wciąż jest (!), jeden z najpopularniejszych i najlepszych programów edukacyjnych dla dzieci. Nadawany jest od 1969 roku, ma ponad 4300 odcinków i emitowany jest w ponad 20-tu językach. To świadczy o tym, z jaką mądrością, humorem i zrozumieniem dziecięcych potrzeb jest realizowany. Bohaterowie Ulicy Sezamkowej teraz także pomagają nam uczyć się języka angielskiego dzięki książeczkom.

bty

Sesame Street (My First Manners) to proste i zabawne historyjki, które pomagają w poznawaniu słów i uczą stosowania ich w odpowiedniej sytuacji. Książki nie mają charakteru edukacyjnego, dla dzieci są po prostu zabawnymi historyjkami. My, dorośli możemy jednak wyjąć z nich znacznie więcej!

W naszym zestawie znalazły się książeczki tematyczne. Jest o dzieleniu się; o tym, co nam smakuje, o tym; kto ma w życiu pierwszeństwo; o współpracy, o ważnych słowach takich jak „dziękuję” i „proszę”; o wspieraniu przyjaciół i o emocjach. Wszystko ubrane w czasem życiowe, a czasem szalone sytuacje muppetów. W jednej książeczce Wielki Ptak ma urodziny i odgadujemy jego emocje, kiedy próbuje zaprosić swoich przyjaciół na przyjęcie, a oni nie mają dla niego czasu…, w innej razem zaśmiewamy się do łez z tego, w jaki sposób Ciasteczkowy potwór wygrywa wielki konkurs polegający na próbowaniu jedzenia.  Wszystko, jak to w świecie muppetów,  trochę zwariowane, ale wciąż bliskie światu dziecka (lub wiecznego dziecka, jeśli wolicie;) ).

Bardzo czytelne, przewrotne, zabawne – ucieszą małych i dużych Czytelników.

Agnieszka

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s