Czasem warto sięgnąć po lekturę, czyli „Pamiętnik Czarnego Noska”.

„Pamiętnik Czarnego Noska” Janiny Porazińskiej (wyd. Wilga) to nie bez powodu lektura szkolna. To książka łagodna, sympatyczna i napisana językiem dzieci. Ta sama książka jest nośnikiem niesamowitych przygód małego, pluszowego misia! Jak to możliwe? Otóż możliwe. 

Czarny Nosek to mały miś, który mieszka w witrynie sklepowej i marzy o tym, by mieć dom. Pewnego dnia zostaje kupiony i trafia do pewnej uroczej dziewczynki. Nie dość, że ma już wymarzony dom, to jeszcze zaczynają mu się przytrafiać niesamowite przygody! Nasz bohater wyjeżdża z nowa właścicielką na wycieczki, odwiedza ciocię, a czasem nawet się gubi! Czarny Nosek jest uroczym, naiwnym misiem i ma zdecydowanie więcej szczęścia niż moglibyśmy się spodziewać. Przygody, które go spotykają, wzbudzają emocje, poruszają, ale nie są straszne, nie budzą grozy – są odpowiednie dla młodszych Czytelników.

W książce podoba mi się prostota, kultura języka i wierszyki! Krótkie rymowanki przeplatające narrację dodają kolorytu i nowej melodii czytaniu. Elegancja języka nie dziwi mnie wcale, ponieważ autorką tej uroczej książki jest ceniona pisarka i tłumaczka – Janina Porazińska, autorka kilkudziesięciu książek dla dzieci. Pani Janina tworzyła, gdy mnie na świecie jeszcze nie było, a wartości przekazywane w tej książce, takie jak przyjaźń czy pomoc drugiemu, są wciąż  aktualne. Chociaż, no właśnie…są?

Agnieszka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s