MYSI DOMEK Sam i Julia

O tych książkach nie da się napisać słów kilka…

Trzeba zacząć od autorki – Karina Schaapman, taka bardzo pomysłowa Pani z Holandii – zbudowała Mysi Domek – każdy pokój, każda rzecz, każda postać z tej książki powstała w jej domu. Sam i Julia – ich rodziny, znajomi i nieznajomi, wszystko to zostało zrobione zdolnymi rękami samej autorki. Później powstała fabuła i jak sama autorka pisze, część przygód oparta jest na wydarzeniach z jej życia.

My w swojej biblioteczce posiadamy trzy części:

Mysi Domek Sam i Julia

Mysi Domek Sam i Julia w teatrze

Mysi Domek Sami i Julia w cyrku

I właśnie planujemy zakup czwartej części Mysi Domek Sam i Julia w lunaparku.

Każda książka jest przepiękna, przyciąga wzrok niesamowitymi obrazami. Detale i realizm powodują, że ani dorośli, ani dzieci nie mogą oderwać od nich oczu. I te rozkładówki!  Zabawa na całe godziny gwarantowana.

A treść? Książka wciąga, bo dzieci ją rozumieją. Znajdziecie tam przygody, które są całkiem zwyczajne, taka codzienność. Chociaż narodziny trojaczków, rodzeństwa Sama, nie jest aż takie zwyczajne, prawda? Córki od momentu przeczytania tego fragmentu cały czas prosiły o trzech braci. Nawet wymyśliły im imiona!

Sam i Julia to przyjaciele, całkowicie różniSam ma dużą rodzinę, Julia ma tylko mamę. Jednak potrafią wspaniale się dogadać. Uzupełniają się, bo Julia to kopalnia pomysłów, a Sam jest bardziej wyważony, ostrożniejszy. Razem przeżywają przygody, które są wciągające także  dla dorosłych. Julia wyjeżdża z mamą i cyrkiem. Sam ma nową koleżankę, z którą ćwiczy występ, a Julia musi sobie poradzić z zazdrością o najlepszego przyjaciela. Poznajemy myszki, które mają inną wiarę w Boga. Julia choruje poważnie, a nawet ląduje w szpitalu. Tych przygód jest cała masa, każda fajna, wciągająca i każda taka…życiowa. Czasem jest smutno, na przykład, kiedy Sam traci dziadka. Zaskakująco, gdy dzieciaki – myszaki myślą, że śledzi je szczur i odkrywają, że to tylko gra cieni. Tajemniczo,  bo myszki mają swoją skrytkę na skarby.

Od książek naprawdę nie można się oderwać. Często wracamy pooglądać same obrazki i wymyślamy nowe przygody Sama i Julii.

To pozycja obowiązkowa w każdej biblioteczce książkoholików.

Obowiązkowo obejrzyjcie zdjęcia!

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s