Pete the cat

Poznajcie kota – Pete the Cat.

pete

W postaci „Pete the Cat” zakochałam się około 2 lata temu, kiedy mama 3-letniej dziewczynki urodzonej w USA przyniosła tę książkę do przedszkola, bym poczytała dzieciom na zajęciach. Ale ponieważ jestem zagorzałą zwolenniczką kreatywnego czytania – pierwszą książkę : ”Pete the cat and His magic sunglasses” czytałam w różnych wiekowo grupach, ale zawsze z tym samym zaangażowaniem i entuzjazmem (chociaż nie da się tej serii czytać bez entuzjazmu).

Autor James Dean proponuje oprócz książek poruszających tematykę uczuć, jedzenia, gotowania, sprzątania czy nudy (realizujących kluczowe bloki tematyczne) – stronę internetową z piosenkami oraz filmami „Pete TV”, które powstały na podstawie książek. Strona internetowa: http://www.petethecatbooks.com/ oferuje kolorowanki do drukowania i ćwiczeń językowych przed i po czytaniu, piosenki do śpiewania i przeżywania fascynujących historii po raz kolejny i kolejny. Poznacie przyjaciół Pete, ściągniecie pliki z piosenkami, pobierzecie aplikacje (płatne), będące nawiązaniem do przeczytanych książek i oferujące łamigłówki językowe.

Jest to z całą pewnością „must have” w biblioteczce każdego rodzica czytającego dzieciom w języku angielskim. Zachęcam do zrobienia własnoręcznie swojego niebieskiego kota z papieru, aby zawsze przypominał między innymi o tym, że szczęście jest w nas a szkoła jest super.

Polecam optymizm kota Pete’a.

Małgorzata LewkowskaSkomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s