PSYgoda na czterech łapach

„PSYgoda na czterech łapach” (Agata „Agi: Włodarczyk, wyd. Bezdroża) to definitywnie pozycja „must read” dla psiarzy, psolubów i generalnie wszystkich, którzy kochają zwierzęta, a najlepiej w zestawieniu z podróżami. Dlaczego?

PSYgoda (…) to fantastyczna, ciepła i zabawna opowieść i prawdziwa historia  o psie – wilczaku czechosłowackim – o imieniu Diuna. Diuna ma swoją Panią i Pana, mieszka z nimi w mieszkaniu i bardzo stara się być poważnym psem obronnym. Pewnego dnia jej właściciele postanawiają jechać w podróż, i to daleką, bo do Indii. Przygotowują psa do wyjazdu, odwiedzają weterynarza, przyuczają do podróżnego kontenera i w końcu…wyruszają!

Diuna razem ze swoimi właścicielami leci samolotem, jeździ taksówkami, poznaje lokalne zwierzęta, smaki, zapachy i przerażające cienie! Poza tym także psy, tygrysy, bawoła i niedźwiedzie. Jest bardzo dzielna, a nawet odważna – ratuje nawet swoich właścicieli przed niebezpieczeństwami.

Diuna to pies wyjątkowy, jak sama o sobie mówi: prapraprawiewilk, bo ma w sobie geny wilka i owczarka. Jest przezabawną bohaterką. Diuna jest narratorem tej powieści, dzięki czemu dowiadujemy się bardzo dużo o sposobie myślenia psów, o tym, jak widzą świat, zachowują się w sytuacjach stresu czy niebezpieczeństwa. To jest bardzo przydatna wiedza dla posiadaczy psów lub osób, które rozważają, są namawiane przez dzieci (!) do posiadania psa. 

Książka napisana jest przyjemnym, dosyć prostym językiem. Doskonała do czytania dla przedszkolaków, powiedzmy powyżej 5 r.ż., ale także do samodzielnego czytania dla starszych dzieci. Treść jest uniwersalna.

Polecam, myślę, że więcej namawiać do tej książki nie trzeba. No dobrze, dodam jeszcze, że w środku znajdziecie też cudowne ilustracje. Diuna to mój ulubieniec tygodnia. A może nawet miesiąca! 😉 

diuna

Agnieszka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s