Jakie marzenia mają skarpetki?

Posiadacie takie książki, przy których bawicie się tak dobrze jak Wasze maluchy?

Ja wśród tylu przeczytanych książek mogę wytypować dwie. Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek i Nowe przygody skarpetek.Jeszcze bardziej niesamowite. Wydawnictwo Poradnia K – autor Justyna Bednarek.

W książce poznajemy całą rodzinę małej Basi, u której mieszkają skarpetki. Tata, mama, mała Be – wszyscy noszą skarpetki, i to jakie fantastyczne! Mama lubi białe do biegania, dziewczynka nosi wielokolorowe, a tatuś ma skarpetki khaki i różowe. Są skarpetki włochate, frotte, bawełniane i bardzo eleganckie, dystyngowane skarpetki z dodatkiem jedwabiu – na ważne wyjścia.

Pewnego dnia skarpetki, siedząc w koszu na brudna bieliznę odkrywają pod pralką dziurę, dzięki  której mogą spełnić swoje marzenie – być kimś! Bo ta dziura to nie jest przejście do drugiego mieszkania, to przejście do innego świata!

W pierwszej części książki poznajemy cztery skarpetki prawe i sześć skarpetek lewych. W drugiej części przygód poznajemy ich aż trzynaście. Skarpetki przeżywają niesamowite przygody, takie jak rozwiązanie sprawy kryminalnej ginących słodyczy,  bycie najstraszniejszą skarpetką w historii,  zostanie marynarzem, a nawet bycie mamą-myszką i opieka nad małymi myszkami! Mnie najbardziej rozczuliła przygoda skarpetki, która została specjalnym lekarzem w szpitalu dziecięcym. Skarpetka została lekarzem uśmiechu małych dzieci.

Skarpetki dostają nagrody za swoje osiągnięcia, pomagają ludziom, zostają serowarem (czy wiecie kto to jest?), superbohaterem, a nawet najpiękniejszą różą. Niemożliwe? W świecie skarpetek wszystko jest możliwe, tylko trzeba chcieć i nie bać się.

Książka jest napisana lekko, z dużą dawką humoru. Autorka postawiła na łatwy przekaz, krótkie treściwe zdania, łatwo przyswajalne przez maluchy. Dzięki temu wzbudza dużo zainteresowania i śmiechu z każdą nową przygodą.

Na uwagę zasługują też ilustracje.  Jest kolorowo, energetycznie. Autorem jest Daniel de Latour, bardzo bogaty artystycznie ilustrator. Wszystkie obrazki dokładnie odzwierciedlają to, co dzieje się w książce, co jest ważne na tym etapie rozwoju zainteresowania czytelnictwem – dzieci uwielbiają oglądać i analizować ilustracje, bardzo wnikliwie sprawdzają, czy wszystko się na nich zgadza. 

Te książki nigdy się nie nudzą! 

Sięgnijcie koniecznie po te pozycje.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s