Jakie marzenia mają skarpetki?

Posiadacie takie książki, przy których bawicie się tak dobrze jak Wasze maluchy?

Ja wśród tylu przeczytanych książek mogę wytypować dwie. Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek i Nowe przygody skarpetek.Jeszcze bardziej niesamowite. Wydawnictwo Poradnia K – autor Justyna Bednarek.

W książce poznajemy całą rodzinę małej Basi, u której mieszkają skarpetki. Tata, mama, mała Be – wszyscy noszą skarpetki, i to jakie fantastyczne! Mama lubi białe do biegania, dziewczynka nosi wielokolorowe, a tatuś ma skarpetki khaki i różowe. Są skarpetki włochate, frotte, bawełniane i bardzo eleganckie, dystyngowane skarpetki z dodatkiem jedwabiu – na ważne wyjścia.

Pewnego dnia skarpetki, siedząc w koszu na brudna bieliznę odkrywają pod pralką dziurę, dzięki  której mogą spełnić swoje marzenie – być kimś! Bo ta dziura to nie jest przejście do drugiego mieszkania, to przejście do innego świata!

W pierwszej części książki poznajemy cztery skarpetki prawe i sześć skarpetek lewych. W drugiej części przygód poznajemy ich aż trzynaście. Skarpetki przeżywają niesamowite przygody, takie jak rozwiązanie sprawy kryminalnej ginących słodyczy,  bycie najstraszniejszą skarpetką w historii,  zostanie marynarzem, a nawet bycie mamą-myszką i opieka nad małymi myszkami! Mnie najbardziej rozczuliła przygoda skarpetki, która została specjalnym lekarzem w szpitalu dziecięcym. Skarpetka została lekarzem uśmiechu małych dzieci.

Skarpetki dostają nagrody za swoje osiągnięcia, pomagają ludziom, zostają serowarem (czy wiecie kto to jest?), superbohaterem, a nawet najpiękniejszą różą. Niemożliwe? W świecie skarpetek wszystko jest możliwe, tylko trzeba chcieć i nie bać się.

Książka jest napisana lekko, z dużą dawką humoru. Autorka postawiła na łatwy przekaz, krótkie treściwe zdania, łatwo przyswajalne przez maluchy. Dzięki temu wzbudza dużo zainteresowania i śmiechu z każdą nową przygodą.

Na uwagę zasługują też ilustracje.  Jest kolorowo, energetycznie. Autorem jest Daniel de Latour, bardzo bogaty artystycznie ilustrator. Wszystkie obrazki dokładnie odzwierciedlają to, co dzieje się w książce, co jest ważne na tym etapie rozwoju zainteresowania czytelnictwem – dzieci uwielbiają oglądać i analizować ilustracje, bardzo wnikliwie sprawdzają, czy wszystko się na nich zgadza. 

Te książki nigdy się nie nudzą! 

Sięgnijcie koniecznie po te pozycje.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

2 myśli w temacie “Jakie marzenia mają skarpetki?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s