Bodzio i Pulpet

Bodzio i Pulpet to chłopcy jakich każdy zna. Takim Bodziem i Pulpetem mógłby być każdy Tomek, Krzyś, Adaś czy Marcinek. Bo nasi bohaterowie to zwykli-niezwykli koledzy ze szkoły. 

„Bodzio i Pulpet” (Grzegorz Kasdepke, wyd. Nasza Księgarnia) zachęcili nas do przeczytania wnętrza swoją okładką, a najbardziej tytułem. Bo naprawdę to z książkami jest tak, że lubimy się z nich pośmiać. Może niezupełnie z nich, ale z bohaterów na pewno (Bodzio i Pulpet, no kto to wymyślił?). Czasem lubimy też nimi popłakać, bać się i wpadać z nimi w tarapaty. A Bodzio i Pulpet potrafią to doskonale. Chłopcy przez całą książkę przeżywają różne przygody: prawie na każdym kroku spotykają kosmitów (poważnie, ale kto by im uwierzył?), robią lub mówią coś, za co później muszą przeprosić (i przepraszają) albo bawią nas tym, w jaki sposób interpretują rzeczywistość, jak nieporadnie się w niej odnajdują. Zabawne są ich dialogi i pomysły na to, jak poradzić sobie z niewygodną sytuacją, ale najśmieszniejsze według 6-letniego czytelnika są…kosmici. Jednak!

Polecamy tę prostą i zabawną książkę. Język  i styl jest charakterystyczny dla autora – jeśli ktoś zna inne pozycje Grzegorza Kasdepke, to wie, czego się spodziewać. Będzie trochę opisowo, miejscami śmiesznie, a dialogi zjawią Wam się jako żywcem wyjęte z życia dzieciaków.

bty
bty

Niby to książka zwykła, prosta, bez nadętej magii czy niesamowitych przygód, a jednak zostaje w pamięci.

Dziękujemy panie Grzegorzu i polecamy!

Agnieszka

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s