Niesforne zwierzaki

„Niesforne zwierzaki” (Tulin Kozikoglu, wyd. Wilga) to seria książek o dosyć charakternych zwierzakach mieszkających w jednym domu, u babci Lejli…

Każda część opowiada o innym mieszkańcu domu, raz jest to uparty jeżyk, inny razem rozgniewany pająk, płaczliwa kotka czy tchórzliwy ptaszek. Skąd wzięły się ich przydomki? Czy kotka rzeczywiście jest płaczliwa i dlaczego pająk się rozgniewał? O tym trzeba przeczytać.

Książki są krótkie, treści wierszowane, a ilustracje bardzo ładne, w palecie, którą  określiłabym jako przyjazną dla oka. Lubię, gdy książka nie narzuca się zbyt mocno, ale ilustracją uzupełnia tekst, bawi. Tak jest tutaj. Historyjki są proste, ale dzięki pięknej oprawie zyskują drugi, zabawny wymiar.

Opowiastki w pewnym sensie są staroświeckie, są zwyczajne, miłe do czytania, nienachalne i niekoniecznie posiadające rozwiązanie na wszystkie problemy świata. Pokazują charaktery  bohaterów oraz jak ich cechy wpływają na pojawienie się lub rozwiązanie problemu. To dobry materiał do rozmów o tym, kim i jacy jesteśmy.

Polecam dzieciom lubiącym proste opowiastki i tym budującym biblioteczkę o tematyce około zwierzęcej. 😉

Agnieszka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s