Misja kosmos. Międzygwiezdna podróż Voyagera

Przedstawiam Wam książkę zabawną i mądrą, rozrywkową i edukacyjną zarazem. „Misja kosmos. Międzygwiezdna podróż Voyagera” (Tomasz Samojlik, wyd.Wilga) to książka nie tylko dla fanów kosmosu, ale także dla wszystkich tych, którzy są po prostu ciekawi świata. 

Przede wszystkim jednak „Misja kosmos” zainteresuje małych kosmonautów. Jeśli więc Wasze dziecko zaczęło interesować się tym, co widzi na niebie i już snuje historie o tym, jak spada mu na głowę cały wszechświat, to proszę nie sadzajcie go przy encyklopedii ani podręczniku z astronomii, sięgnijcie po tę publikację.

„Misja kosmos” to książka przede wszystkim ilustracyjna. Można ją oglądać już z młodszymi przedszkolakami, a jednocześnie jest wystarczająco naszpikowana wiedzą o planetach, że warto czytać ją lub podsunąć ją dzieciom szkolnym. Ilustracje będą bawić, zresztą dialogi międzyplanetarne także, a informacje dotyczące Układu Słonecznego przy okazji wpadną do głowy.

Przez Układ Słoneczny prowadzą nas satelity Voyager 1 i Voyager2, które zwiedzają Galaktykę. Startujemy z Ziemi, odwiedzamy naszpikowany kraterami Księżyc, sympatyczne, ciepłe Słońce; szczerbaty Mars i kolejne planety Układu. W międzyczasie wokół krążą inne satelity,  ciała niebieskie wpadają na siebie („O, pardąsik!” – „Ładnie tak się zderzać?”), a czarna dziura pożera Drogę Mleczną („Mniam! Mniam!”). Wszystko cudownie zabawne, radosne i takie mądre!

Polecam te książkę, ponieważ zachwyciła mnie pomysłem, prostotą, poczuciem humoru i zakresem wiekowym odbiorców. 

Agnieszka

Jedna myśl w temacie “Misja kosmos. Międzygwiezdna podróż Voyagera

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s