Jak pokonać nocne stwory?

„Jak pokonać nocne stwory?” (Catherine Leblanc, Roland Garrigue; wyd. Wilga) to książka terapeutyczna. Może się podobać lub nie, ale na pewno może pomóc tym dzieciom, które borykają się z problemem koszmarów.

Książka jest bardzo ładnie zilustrowana – potwory są fantazyjne, ale nie zbyt mroczne; sytuacje ładnie i czytelnie przedstawione. Nie znajdziecie tam opowieści, bajki z morałem czy historii-metafory. Ta książka jest prosta, o nocnych potworach mówi wprost. Dowiadujemy się, że strachy cieszą się z naszych nieszczęść, są złośliwe i mogą zrobić najgorsze rzeczy, ale…tylko we śnie! Jeśli chcemy pozbyć się potwora, musimy się obudzić i zastosować kilka sprawdzonych trików, takich jak zastawienie pułapki czy zaproszenie dobrych snów. Podoba mi się także wyjaśnienie, że czasem złe sny i potwory biorą się z tego, że to my borykamy się z czymś za dnia. I jeśli rozwiążemy problem, strachy znikną.

Książa podoba się dzieciom, ponieważ jest i straszna i ratuje ich z opresji, a niektórym także dlatego, że jeden potwor na okładce wygląda tak samo dobrze w normalnej pozycji i do góry nogami. Sprawdźcie!

Mnie książka „Jak pokonać stwory” nie zachwyciła (na to liczyłam),  ale uważam, że warto ją mieć na półce. Tak na wszelki wypadek…

Agnieszka

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s