Jak pokonać nocne stwory?

„Jak pokonać nocne stwory?” (Catherine Leblanc, Roland Garrigue; wyd. Wilga) to książka terapeutyczna. Może się podobać lub nie, ale na pewno może pomóc tym dzieciom, które borykają się z problemem koszmarów.

Książka jest bardzo ładnie zilustrowana – potwory są fantazyjne, ale nie zbyt mroczne; sytuacje ładnie i czytelnie przedstawione. Nie znajdziecie tam opowieści, bajki z morałem czy historii-metafory. Ta książka jest prosta, o nocnych potworach mówi wprost. Dowiadujemy się, że strachy cieszą się z naszych nieszczęść, są złośliwe i mogą zrobić najgorsze rzeczy, ale…tylko we śnie! Jeśli chcemy pozbyć się potwora, musimy się obudzić i zastosować kilka sprawdzonych trików, takich jak zastawienie pułapki czy zaproszenie dobrych snów. Podoba mi się także wyjaśnienie, że czasem złe sny i potwory biorą się z tego, że to my borykamy się z czymś za dnia. I jeśli rozwiążemy problem, strachy znikną.

Książa podoba się dzieciom, ponieważ jest i straszna i ratuje ich z opresji, a niektórym także dlatego, że jeden potwor na okładce wygląda tak samo dobrze w normalnej pozycji i do góry nogami. Sprawdźcie!

Mnie książka „Jak pokonać stwory” nie zachwyciła (na to liczyłam),  ale uważam, że warto ją mieć na półce. Tak na wszelki wypadek…

4/5

Aga

 

Z tej samej serii:

Jedna myśl w temacie “Jak pokonać nocne stwory?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s