Co w ziemi trzeszczy, a co pod wodą bulgocze?

Czy macie w swoich biblioteczkach takie książki, o których wiecie, że będą na lata?

Dzieci rosną, ich potrzeby, postrzeganie świata zmienia się, czasem nawet z miesiąca na miesiąc, jednak można znaleźć takie pozycje, które na każdym etapie rozwoju zaspokoją potrzeby uzupełniania wiedzy – czasem nawet dorosłych.

Książki kupiłam siostrzeńcom, bo córeczki były wtedy małe, myślałam, że za małe. Kiedy odkryły, co znajduje w środku, wiedziałam, że książkę kupię również dla nich. Dziewczynki miały wtedy zaledwie trzy lata, ale ich fascynacja była ogromna.

„Pod ziemią, pod wodą”Aleksandra i Daniel Mizielińscy, wyd.  Dwie Siostry 

Autorami są Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński, którzy stworzyli bestsellerowe Mapy, sięgnęli głębiej i odkryli tajemnice tego, co kryje się pod ziemią i pod wodą, a są to  fascynujące rzeczy!

Książka zwraca uwagę dbałością o detale oraz formatem. Jest dwustronna!

Z jednej strony odkrywamy tajemnice korzeni, schowanych zwierząt, kopalni, rurociągów, kanalizacji – wszystko, co naprawdę fascynuje małe dzieci! Druga strona książki to tajemnice wody.  Dowiedziecie się, dlaczego statki pływają, jak wyglądają podwodne jaskinie, wybuchy wulkanów pod wodą i co można zobaczyć nurkując – roślinność, ryby, wszystkie piękne podwodne stwory.

Z książki ja sama dowiedziałam się wiele! Jak to się dzieje, że pod wodą mogą pływać statki? Jaka jest różnica między statkiem podwodnym,  a tym pływającym na wodzie? Jak zanurza się nurek? Czy wiecie, że okręty podwodne zostały zbudowane na podstawie obserwacji  ryb, a dno oceanów jest tak mało poznane jak Mars! No i oczywiście – kim są  mieszkańcy głębin, czy aby na pewno nie przylecieli z kosmosu?

Tyle pytań i cała masa odpowiedzi, z ciekawymi ilustracjami!

Mocną cechą tej książki to opisy. Krótko, zwięźle napisane. Ciekawostki, które faktycznie przekłuwają uwagę, angażują do poznawania świata.

Chociaż jestem  zwolenniczką książek z dużą ilością tekstu, ta pozycja to obowiązkowa książka małego poszukiwacza. Ilustracje, opisy, informacje, wszystko w niej jest fascynujące.

Zresztą sami obejrzyjcie nasze zdjęcia!

Lu.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s