Z serii „Zwariowane rodzinki”: „Mój wujek Mundek Krasnal ogrodowy.”

Kolejna książka z serii „Zwariowane rodzinki”, tym razem „Mój wujek Mundek krasnal ogrodowy”. Książka niezwykle ciepła i emocjonalna, jeśli nie zwracać szczególnej uwagi na fakt, iż są tam elementy drastyczne, jak to w świecie czarów i szalonych naukowców próbujących przeszczepiać mózgi lub wskrzeszać umarłych. Cóż, taka natura tego świata. Nie martwcie się jednak, te elementy nie należą do głównego wątku książki.

Jackie French tym razem postawiła na przyjaźń i miłość. Poznajemy bohaterów w sytuacjach życiowych, codziennych, międzyludzkich. Oto bowiem najpopularniejsza dziewczynka w szkole, córka Najpotężniejszej Wieźmy w Mieście chce wymusić na Tomku zainteresowanie i sympatię. Niestety Tomek zainteresowany jest kimś zupełnie innym. I oto spotyka go kara, na Tomka pada klątwa pecha, której nie może odwrócić nikt inny jak mama urażonej dziewczyny. Tomek mógłby może nawet żyć z pechem, ale mama, asystentka Wróżki Zębuszki, tata, Naczelny Strach oraz krasnal ogrodowy wujek Mundek też ulegają wpływom klątwy i wszystko zaczyna się walić. Tomek, za radą swojej najlepszej przyjaciółki, próbuje tę sytuację naprawić…

Tylko z tym wspólnego ma wujek Mundek? Wydawałoby się, że krasnale ogrodowe mogą niewiele. A jednak! Wujek Mundek, postać drugoplanowa, odgrywa w tej historii najważniejszą rolę. Okazuje się, że ten skromny i zawsze uśmiechnięty krasnal ma moc, z której sam nie zdawał sobie sprawy!

Co to za moc, czy uda się odwrócić klątwę i dlaczego ta książka jest o przyjaźni i miłości, tego Wam nie powiem. Wiele najpewniej już się domyślacie, ale warto ją przeczytać, by sprawdzić.

Jeśli jeszcze nie sięgnęliście po żadną z książek z serii „Zwariowane rodzinki”, zapraszam do przeczytania kilku słów o książce „Mój tata smok”.

Agnieszka

Jedna myśl w temacie “Z serii „Zwariowane rodzinki”: „Mój wujek Mundek Krasnal ogrodowy.”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s