Lasse i Maja / Tajemnica gazety

„Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” (Martin Widmark, wyd. Zakamarki) to jedna z najpopularniejszych serii książek dla dzieci. W Szwecji, czyli w domu Lassego i Mai, kolejne części przygód młodych detektywów co roku wybierane są przez Jury Dziecięce najlepszą książką roku. Seria przeznaczona jest dla czytelników w wieku 7-9 lat, ale zdecydowanie można zacząć czytać te książki także 6-latkom i pozwolić rozwikłać zagadkę trochę starszym czytelnikom.

„Tajemnica gazety” to część, która opowiada o problemie, a nawet problemach wciąż ważnych w naszym społeczeństwie – wykluczenie, brak wsparcia społecznego, brak zrozumienia i empatii. Taka kombinacja sytuacji i zdarzeń, które z czasem prowadzą do… no właśnie, do czego?

W miasteczku codziennie wydawana jest „Gazeta Valleby”, gdzie pojawiają się artykuły o ważnych wydarzeniach czy lokalne ogłoszenia. Dziennik jak każdy inny. Pewnego dnia zaczynają pojawiać w gazecie tajemnicze artykuły obrażające mieszkańców miasta. Podejrzenie pada na wydawcę, ale czy to na pewno on i dlaczego chciałby obrażać swoich czytelników. Zagadka jest przednia! Kto kryje się za oszczerstwami rzucanymi na dyrektora szkoły,  przedszkolankę i komisarza!?. A przede wszystkim – jak zdemaskować drania? 😉

Sprawdźcie koniecznie!

 

Z tej samej serii:

  • Tajemnica pociągu

Jedna myśl w temacie “Lasse i Maja / Tajemnica gazety

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s