Chłopak w sukience? Niemożliwe.

David Walliams po raz kolejny stawia czytelników w trudnej sytuacji – wrzuca ich brutalnie w smutną i skomplikowaną rzeczywistość nastolatka i każe wierzyć, że będzie dobrze. A najlepsze jest to, że ostatecznie jest dobrze!

„Chłopak w sukience” to temat wciąż obcy, śmiem nawet twierdzić, że w niektórych społecznościach tabu. Kobiety ubierające się w męskie ciuchy są okej, ale chłopcy w sukienkach to już zupełnie coś innego.

Nasz bohater to zwykły dwunastolatek mieszkający w przeciętnym miasteczku, gdzie wszystko wiadomo – jakie są dziewczyny, kim dokładnie są chłopcy. Wzory i szablony są dosyć wyraźnie ustalone. Chłopaki przede wszystkim nie oglądają babskich seriali, grają w piłkę nożną i raczej siedzą na murku za monopolowym niż interesują się modą. Tylko Dennis jest inny.

Dennis co prawda gra w nogę i jest w tym świetny, ale jest też bardzo wrażliwym chłopcem, który po śmierci mamy musi radzić sobie nie tylko z własnym smutkiem, ale także z ogromną pustką, jaką po sobie mama zostawiła w rodzinie. Dennis nie ma z kim porozmawiać o tym, jak bardzo potrzebuje być przytulony i jak radzić sobie z emocjami, które się w nim gromadzą. Jedyne, co sprawia, że chłopak na chwilę zapomina o codzienności jest pismo modowe, do czytania którego nikomu nie może się przyznać. Pewnego dnia to się zmienia. Dennis poznaje dziewczynę, która pragnie być projektantką mody. Co wyniknie z tej przyjaźni? Na pewno afera. I to jaka!

 

Przeczytajcie koniecznie, jak potoczą się losy Dennisa, bo to w jaki sposób rozwija się sytuacja, jest bardzo ciekawe i powinno dać wszystkim trochę do myślenia.

Wdzięczna jestem Davidowi Walliamsowi za jego książki, za odwagę i szczerość, z jaką pisze o ludziach. 

Agnieszka

 

Inne książki Davida Walliamsa na naszym blogu:

4 myśli w temacie “Chłopak w sukience? Niemożliwe.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s