Żaby.Co one robią całymi dniami?

Opowiem Ci mamo, co robią żaby…

Z książek kartonowych korzystałyśmy często, gdy dziewczynki były małe. Niektóre zostały z nami do dziś, czasem ze względu na treść, czasem tylko dlatego, że ciężko nam jest się z nimi rozstać. Taką książką jest „Opowiem Ci mamo, co robią żaby” (Wydawnictwo Nasza Księgarnia). Z żabami chlapała się Katarzyna Bajerowicz, a do rysunków wiersze napisał Marcin Brykszczyński.

Ze wszystkich książek z serii „Opowiem Ci mamo…”,  to „Żaby” skradły nasze serca. Może to kwestia bardzo realistycznie oddanych rysunków? Może tematyka – życie stworzeń w wodzie jest takie pociągające? Na pewno książka urzeka kolorystyką i brakiem nachalności w przedstawianiu sytuacji z życia bohaterów. Płynnie przechodzimy na kolejne strony, każda jest naturalną kontynuacją poprzedniej.

„Żaby” są książką aktywizującą, znajdziecie tu grę w żabki, stworzycie z dziećmi żabkę origami, odkryjecie dokładne opisy stworzeń żyjących w wodzie, nawet takich malusich, o których nie macie pojęcia, że istnieją! Będziecie odkrywać ukryte przez ilustratora postaci, bo kiedy nasz wzrok przestanie się skupiać na główniej scenie, odnajdziecie wiele innych żyjątek, które żyją z żabami w ekosystemie. Przejdziecie z naszymi postaciami cały proces ich życia.

Lubię książki kartonowe – obrazkowe, szczególnie dla tych mniejszych szkrabów, bo dla nich najważniejsza jest prosta opowieść na interesującym obrazku.  A ilustracje w tej książce są warte niejednej historii.

Lui.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s