Pięciu Nieudanych. Czy nieszczęśliwych?

Są takie książki, które na pierwszy rzut oka wydają się być bardzo proste – łatwo się je czyta, szybko przeskakuje obrazki. A jednak treść jest tak ważna, że książka zostaje w pamięci. Dlaczego?

„Pięciu nieudanych” (Beatrice Alemagna, wyd. Dwie Siostry) to opowieść o pięciu znajomych, z których każdy miał jakiś defekt. Pierwszy z nich był dziurawy, drugi był złożony na pół, trzeci był sflaczały, czwarty zawsze stał na głowie, a piąty był felerny. Wszyscy żyli razem i cieszyli się życiem. Niespodziewanie pojawił się szósty bohater. Szósty był naprawdę doskonały! Od fryzury po postawę, wszystko w nim było dokładnie takie, jak trzeba! Idealny był tak idealny, że nie widział zalet pięciu nieudanych i chciał ich zmienić na lepsze. A przecież każdy ma swoje zalety i nie zawsze wśród przyjaciół są to te same cechy. Na szczęście dla pięciu, każdy akceptował siebie takim, jakim był. Co więcej, akceptowali go także przyjaciele.

A Idealny, zapytacie? Przeczytajcie, co stało się z szóstym, który chciał zmienić pięciu według własnego wzoru perfekcji.

Książka uświadomiła  mi, że prawdopodobnie każdy kiedyś spotkał na swojej drodze Idealnego, kogoś, kto nie widział i nie chciał zobaczyć w Tobie niczego pozytywnego. Kogoś, kto chciał wszystko zmienić i naprawić, zamiast zwyczajnie zaakceptować, polubić, pokochać!

Co zrobić z takim Idealnym?  Odsyłam do tej niebywałej książki.

Lui.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s