#KOMIKS / „Rufus, wilk w owczej skórze”, czyli możesz być kim zechcesz.

Na naszym blogu zupełna nowość, odmiana! Na półce pojawiły się… komiksy! 

Skąd ten pomysł? Otóż stąd, że Samuel coraz częściej próbuje samodzielnie czytać, ale długie fragmenty go męczą i zniechęcają. Nie chciałabym, żeby stracił zapał do czytania tylko dlatego, że ciężko jest przebrnąć przez gąszcz słów. Długie książki czytamy mu my – rodzice, ale… chciałabym, żeby czasem poczytał sobie sam. Wpadłam więc na pomysł, że sięgniemy po komiksy. Wcześniej już czytaliśmy razem Garfielda oraz przygody Donalda (seria Gigant poleca, np. „Doubleduck kontra Superkwęk”) i zawsze to czytanie dawało mu dużo frajdy. Zawsze śmieszniej jest, gdy on sam może przeczytać treść jakiegoś dymku.

A zatem zamówiliśmy kilka komiksów na próbę.

Jednym z nich jest „Rufus. Wilk w owczej skórze” (Sztybor, Agnieszka Świętek, wyd. Egmont Polska). Komiks zainteresował mnie z dwóch powodów – spodobała mi się okładka (a jakże!) oraz tematyka – chłopiec, który musi odkryć, kim jest, choć jest wilkiem, rzecz jasna. Musi odkryć, co to znaczy BYĆ WILKIEM, jakie on posiada cechy charakteru? Czy powinien być agresywny czy miły, chce mieć przyjaciół czy raczej zostać postrachem szkoły? Ta historia to ciekawa metafora, świetny powód do rozmyślań o etykietowaniu, uprzedzeniach i rolach społecznych, bo historia Rufusa zaczyna się, gdy zostaje on adoptowany przez bardzo sympatyczną parę… owiec! Trafia do ich domu i zaczyna naukę w nowej szkole. Rufus zostaje wrzucony w zupełnie nowe środowisko i nieznane mu realia. Jak sobie poradzi? Kim postanowi zostać? Rodzice twierdzą, że może zostać kimkolwiek zechce.  Na pewno?

Kochani, to jest komiks mądry i ciekawy, idealny dla dzieciaków. Mój prawie siedmiolatek nie chciał mnie wypuścić z łóżka, póki nie skończyliśmy czytania! Komiks bardzo na czasie, bardzo nowoczesny i zdecydowanie wartościowy. Kupcie sobie Rufusa!

Ucząca się miłości do komiksów – Aga. 😉

P.S. Komiks zdobył trzecią nagrodę w konkursie im.Janusza Christy. Myślę, że jeśli szukacie wartościowych komiksów,  tam znajdziecie coś ciekawego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s