Amelia Bedelia, czyli półka z klasyką.

Nowości nowościami, ale trzeba pamiętać o klasyce! Na naszej półce z książkami znanymi, pokoleniowymi stoi „Amelia Bedelia” (Peggy Parish, wyd.Wydawnictwo Literackie).

W Stanach Zjednoczonych postać Amelii to postać kultowa, zna ją tu każde dziecko. Seria książek o tej przedziwnej gosposi bawi dzieci i dorosłych od 1963 roku. Autorka napisała dwanaście tomów przygód Amelii, jej bratanek po śmierci ciotki uzupełniał przygody ulubionej bohaterki – napisał aż dwadzieścia trzy książki dodatkowych przygód bohaterki. Na polskim rynku dostępnych jest sześć książek, w tym jedna to zbiór wszystkich przygód Amelii, wszystkie w tłumaczeniu Wojciecha Manna.

W Polsce ta seria nie jest tak popularna, ale może już czas, by przedstawić ją naszym Czytelnikom? Poznajcie Amelię.

Amelia Bedelia to postać wyjątkowa – gosposia, która bardzo, ale to naprawdę bardzo się stara dokładnie wykonywać polecenia gospodarzy. Tylko czy to dobrze? Czy na pewno powinna wykonywać polecenia tak, jak je słyszy? Czy zmiana ręczników oznacza, że musi zmienić ich wygląd, a czy do odmierzenia ryżu potrzebna będzie linijka? Zabawna historyjka o tym, jak język potrafi płatać figle, o tym, co może kryć się za słowami i ostatecznie o tym, jak w życiu łatwo o nieporozumienie.

To opowiastka dla tych, którzy lubią lekkie, zabawne książki.

Aga

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s