Czy przeczytałeś już listy od Feliksa?

Moje pokolenie pisało, ba, czasem nawet wciąż pisze listy. Wciąż pamiętamy to uczucie oczekiwania, napięcie, tęsknotę za tym, co nadejdzie, jakim fragmentem swojego życia i duszy podzieli się  z nami przyjaciel… My wciąż wyglądamy listonosza. 😉

Ja listów w życiu pisałam dużo. Najpierw dlatego, że często się przeprowadzałam i co chwilę zostawiałam za sobą jakąś część życia. Zawsze ciężko mi było rozstawać się z przyjaciółmi. Pisałam do nich, bo tęskniłam, bo było mi ciężko. Potem pisałam z przyjaciółkami, nawet z tymi, z którymi siedziałam w ławce! Jeju, ile ma się do powiedzenia drugiej osobie, kiedy jest się nastolatkiem…  Gdzieś na strychu u moich rodziców leży pudło z listami, które dostałam w odpowiedzi. Kiedyś będę je czytać z ogromnym poruszeniem, dokładnie jak w te dni, kiedy wyjmowałam je ze skrzynki i biegłam do pokoju, by napawać się tą odrobiną luksusu, jakim jest przyjaźń.

I o tym jest książka „Listy od Feliksa” (Annette Langen, Constanza Droop, wyd. Mamika), o przyjaźni, lojalności i tęsknocie. O tym, że czasem jest się daleko ciałem, ale blisko sercem.

Feliks to ulubiona maskotka Zosi, która pewnego dnia gubi się na lotnisku. Pomimo usilnych poszukiwań, nie zostaje odnaleziony przez właścicielkę. Z czasem jednak okazuje się, że Feliks doskonale poradził sobie z tą niespodziewaną sytuacją i choć został zgubiony, odnalazł się w podróży! Puchaty zając zwiedza świat i w listach opowiada o swoich przygodach właścicielce. Z każdego miejsca, do którego trafia, wysyła jej list. Najlepsze w tej książce jest to, że książka naprawdę zwiera koperty i listy! Jakaś ogromna była radość syna, gdy mógł wyjąć i czytać „prawdziwy”, ręcznie napisany ( 😉 ) list od Feliksa! To jakby zajrzeć w sekretne miejsce, podejrzeć czyjeś tajemnice… Książka jest prościutka, bardzo sympatyczna, a te listy… listy skradną wam serce! Jakby tego było mało, to jest publikacja edukacyjna – w swoich listach Feliks opowiada o miastach, które zwiedza, o każdym z nich mówi coś ciekawego i zabawnego, a na koniec zawsze gorąco pozdrawia swoją ukochaną dziewczynkę.

Polecam małym podróżnikom, wszystkim dzieciom tęskniącym za przyjacielem, za domem, za rodziną oraz tym, które właśnie się przeprowadziły i szukają sposobu, by jakoś te swoją podróż życiową uporządkować. 

Feliks od dziś jest naszym przyjacielem. Niech będzie i Waszym!

Aga

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s