Poznajemy zawody – „Mam przyjaciela kierowcę autobusu.”

„Mam przyjaciela kierowcę autobusu” (Ralf Butschkow, wyd.Media Rodzina) to kolejna książeczka z serii „Mądra mysz”. Lubimy tę serię, ponieważ opowiada o zwyczajnych sprawach, takich jak zawody wykonywane przez ludzi wokół nas. Dzieci bardzo chętnie dowiadują się i wykorzystują zdobytą wiedzę w zabawie.

Tym razem przyglądamy się bardzo popularnemu zawodowi. Znajomy naszego bohatera jest kierowcą autobusu. Andrzej pokazuje swojemu młodszemu przyjacielowi Mikołajowi, jak wygląda jego praca. Umawiają się, że spotkają się na jednym z przystanków autobusowych. Mikołaj wsiada do pojazdu, którym kieruje Andrzej i wyruszają. Mikołaj opowiada czytelnikom o tym, jakie zasady obowiązują podczas podróży komunikacją miejską – mówi o przystanku, rozkładzie jazdy, zakupie biletu oraz o tym, jak poinformować kierowcę, by zatrzymał autobus na najbliższym przystanku. Po przejechaniu trasy, Andrzej zjeżdża do zajezdni. Tam pokazuje Mikołajowi, jakie czynności poza jazdą po trasie musi wykonać kierowca. Autobus po każdym dniu, szczególnie zimą, jest myty, jeśli trzeba jest także naprawiany. Mikołaj z zainteresowaniem zwiedza warsztat i ogląda z przyjacielem modele innych autobusów. Po obejrzeniu zajezdni Mikołaj wraca do domu.

Bardzo prosta, jak zwykle przyjemnie i zrozumiale napisana książeczka. Niezmiennie urzeka mnie w tej serii prostota i edukacyjny charakter książeczek. „Mądra Mysz” nie nudzi, pokazuje, że każdy fragment otaczającego nas świata może być niezwykle ciekawy. Co więcej, każdy może marzyć jakiej pracy tylko zechce, bo nawet kierowca autobusu ma czym się pochwalić. 😉

Poleca dzieciom, które są na etapie zadawania pytań o wszystko i chłonięcia wiedzy świecie.

Aga

 

Sprawdź inne książki z serii „Mądra Mysz”:

 

 

Za możliwość zapoznania się z książką dziękujemy wydawnictwu Media_rodzina

2 myśli w temacie “Poznajemy zawody – „Mam przyjaciela kierowcę autobusu.”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s