#Halloween / Bonaparte falls apart

Zacznę serię o Halloween od książki sympatycznej. Jest to historia w sam raz dla maluchów, ponieważ to standardowa picture book – fantastyczne ilustracje i lekka historyjka.

„Bonaparte falls apart” ( Margery Cuyler, ilustracje Will Terry, wyd. Crown Books) to historia o sympatycznym kościotrupie o imieniu Bonaparte. Chłopiec żyje w świecie innych dziwnych stworów, takich jak wampiry czy mumie. Jego świat jest jednak zupełnie podobny do naszego, Bonaparte chodzi do szkoły, ma psa i ma problemy.

Jego największym zmartwieniem jest to, że się rozpada! Niekontrolowane ruchy prowadzą do tego, że gubi swoje kości i nie może ich znaleźć. Bywa to smutne, trudne i niezwykle frustrujące. Przyjaciele Bonapartego próbują mu pomóc – Franky Stein chce go skleić,  pająk stara się pomóc swoją lepką siecią, a mumia owinąć całego przyjaciela bandażem. Żaden z tych pomysłów nie jest jednak satysfakcjonujący. Rozwiązanie okazuje się oczywiste – Bonaparte powinien być sobą, a zatem jego kości powinny być na wierzchu, żeby móc go łaskotać po żebrach i muszą być ruchome, dzięki czemu z łatwością będzie mógł się bawić ze swoim psem.

Taka historyjka trochę o niczym, trochę na Halloween, a trochę o byciu sobą. Nie warto udawać, nie należy upodabniać się do innych. Warto jednak dojrzeć w sobie zalety  i cieszyć się z życia każdego dnia.

Prosta, zabawna, ładnie przedstawiona historia. Do przeczytania nawet nie w Halloween. Polubiłam ją.

Aga

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s