#Halloween / Otter loves Halloween

Druga z kolei na mojej liście książek znalazła się książeczka dla maluchów. 

„Otter loves Halloween” (Sam Garton, wyd. Balzer+Gray) to jedna z tych książek, które są na temat Halloween, ale nie są straszne wcale.

Otter, czyli wydra to maskotka chłopca i główny bohater książki. Wydra bardzo lubi święto Halloween i intensywnie się do niego przygotowuje. Wybiera się ze swoim właścicielem po dynię, rozwiesza w domu ozdoby, a na koniec przygotowuje przebrania dla siebie i maskotki żyrafy, która, co ciekawe, wcale nie chce być straszna tego dnia, ale przebrać się musi. Kiedy przychodzi wieczór, wydra z przyjaciółmi stają przed drzwiami… Sytuacja przerasta jednak małą wydrę. Zwierzątko zbyt boi się otworzyć drzwi i zmierzyć się z tym, kto pojawi się za nimi. Wydra ucieka i chowa się pod łóżkiem. Jej właściciel postanawia jej pomóc i wymyśla dla niej nowe przebranie – z pudłem, które wydra może założyć na głowę i nie widzieć nic strasznego.

Czy książka warta jest przeczytania? Dla maluchów na pewno. Jest zabawna, empatyczna i pokazuje, że nawet jeśli bardzo się czegoś boimy, można znaleźć na to sposób. Samego sposobu nie oceniam, to już kwestia gustu…

Aga

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s