Tim i Miki w krainie psikusów – to jest TO!

„Tim i Miki w krainie psikusów”  (Dominik Szcześniak, Piotr Nowacki, Sebastian Skrobol, wyd. Ongrys) to jest taki komiks, jaki wyobrażałam sobie zawsze, że komiks powinien być. Trochę zagadkowy, bardzo zabawny i zdecydowanie nierealny. 

Jak wiecie, jak widać na blogu, niewielkie mamy doświadczenie w czytaniu komiksów. Wcale tego nie ukrywam. Komiksy to dla mnie dziedzina nowa, ale za to odkrywanie jej daje mi masę radości. Szczególnie, gdy trafiam na takie pozycje jak „Tim i Miki (…)”. Tutaj znaleźliśmy wszystko, czego od komiksu oczekiwałam.

„Tim i Miki w krainie psikusów” to historia o tym, jak chłopcy, koledzy przedostają się przez magiczny portal w mieszkaniu do prawdziwie dziwacznej krainy.  Idą tam, by odnaleźć zaginionych dorosłych, wszystkich rodziców, którzy nagle zniknęli z prawdziwego świata. Kiedy dostają się do krainy psikusów, powoli odkrywają, o co chodzi w nowym świecie, poznają jej mieszkańców,  przeżywają kilka przygód i ratują swoich rodziców oraz gromadkę innych dorosłych przed… a nie, nie powiem przed czym, bo zepsuję Wam frajdę z czytania!

Powiem natomiast, że komiks wart jest uwagi. Mój siedmiolatek czytał go z nami kilkukrotnie i sam czasem czyta go sobie przed snem. Tyle, ile wystarcza mu cierpliwości, ale jednak. Świadczy to zdecydowanie o tym, że praca autorów jest wykonana fantastycznie – do komiksu można wracać na chwilę, pocieszyć się z żartów,  z kapitana Marszczybrewki i Lorda Valdemara czy zwyczajnie poprzeglądać ilustracje. Komiks bawi i pozwala na chwilę „odlecieć” w krainę żartów. Ha, psikusów! 

Bardzo polecam. Samuel poleca! To będzie dobra inwestycja we wspólnie spędzony czas i poczucie humoru całej rodziny.

Aga

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s