Zośka Gaduła – polubicie ją!

Na naszym blogu pojawiła się już Zośka. Wtedy jako Zośka Ryzykantka. Tym razem spotykamy Zosię, kiedy postanawia być… nie, nie gadułą, Zosia chce być Zośką Prawdomówną… 

„Zośka Gaduła” (Lara Bergern, wyd. Wilga) to jedna z serii książek o przygodach ośmioletniej dziewczynki, która w poszukiwaniu własnego „ja”, testuje różne możliwości, szuka w sobie najlepszych cech. Zosia bywa życzliwa, wspaniała, czasem bywa detektywem, a tym razem objawia nam się jako Zośka Prawdomówna. Pewnego dnia postanawia bowiem już nigdy nie skłamać, zawsze mówić prawdę, tylko prawdę i całą prawdę. Niestety, życie okazuje się bardziej skomplikowane i kiedy Zosia zaczyna odpowiadać zupełnie szczerze na wszystkie zadawane jej pytania, okazuje się, że czasem mówi coś, co szkodzi innym ludziom. Jej prawdomówność okazuje się także kłopotliwa dla innych z zupełnie innego powodu – kiedy Zosia mówi prawdę, chce powiedzieć CAŁĄ prawdę, a zatem mówi zdecydowanie za dużo. Kiedy przyjaciółki tracą do niej zaufanie, a klasa zaczyna nazywać ją gadułą, Zosia orientuje się, że mówienie prawdy to nie jest to samo, co mówienie wszystkim wszystkiego. Zosia dostaje prawdziwą lekcję uczciwości i pokory. 

Jak we wszystkich częściach „Zośki”, nasza bohaterka postawiona zostaje przed trudnymi dylematami. Dziewczynka uczy się, że jej decyzje wpływają nie tylko na nią, ale także na jej przyjaciółki, siostrę, a nawet na inne dzieci z klasy. Jak zwykle, Zosia wpada kłopoty, ale już po chwili bierze się w garść i rozwiązuje problemy, które sama stworzyła.

Lubię serię o Zosi, ponieważ jest prawdziwa, oddaje realne problemy relacji międzyludzkich, nikt tam nie jest idealny, ale za to wszyscy potrafią się ostatecznie dogadać. „Zośka Gaduła” to dobra książka dla poszukujących swojego „ja”, dla gaduł i dla… dla wszystkich którzy kochają zabawne historie.

Polecam „Zośkę” całym sercem. ❤

Aga

 

Inne książki z serii:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s