#angielski / BANG BANG I HURT THE MOON

„Bang bang I hurt the moon” ( Luis A,avisca, Esther G.Madrig) to przedziwna książka. 

Zacznijmy od tego, że siegnęłam po nią, ponieważ skusiła mnie okładką. Nie ukrywam, tak już mam. Jeśli książka jest pięknie wydana, ma ciekawy format, interesującą okładkę – zerkam. Czytam tytuł, fragment, przeglądam ilustracje. W bibliotece szkolnej mają na to nazwę – „sneak peak” (tł.zapowiedź) i zalecają dzieciom stosowanie tej metody, by dowiedzieć się, czy książka może ich zaciekawić, czy warto spędzić z nią więcej czasu. Zresztą, czyż nie to robimy my – blogerzy? Pokazujemy Wam książki, pozwalamy zajrzeć do środka, zanim się na nie zdecydujecie, prawda?

Zaglądamy więc do „Bang bang…”. Historia jest ciekawa, choć jej urok tak naprawdę tkwi w prostocie. Dwaj bracia nie mogli zasnąć, młodszy udawał, że ma pistolet, starszy upomniał go, żeby nie celował w ludzi, bo wie przecież jak mama tego nie lubi. Chłopiec dla zabawy „strzela” więc w Księżyc i staje się coś niezwykłego – Księżyc spada z nieba prosto na Ziemię! Nikt nie spodziewał się takiego obrotu spraw. Rodzina wybiega na podwórko przekonana, że zestrzelona kula nie żyje. Okazuje się jednak, że przeciwnie – żyje i chce wrócić na niebo. Niestety ma na to czas jedynie do świtu. By uratować Księżyc angażuje się nie tylko cała rodzina, ale także spotkane po drodze zwierzęta. Wszyscy ciężko pracują na to, by uratować poszkodowanego. Ostatecznie udaje im się umieścić go ponownie na niebie. Sytuacja zostaje opanowana, a nasz mały bohater dzięki tej nocnej przygodzie postanawia już nigdy nie bawić się bronią. Mógłby przecież skrzywdzić Księżyc…

Książka z pozoru jest o zwykłej, fantastyczne przygodzie. O czymś, co nigdy nie mogłoby się zdarzyć. Jednak pod przykrywką spraw niesamowitych ukryte jest przesłanie – broń jest zła. Strzelanie do kogokolwiek i czegokolwiek jest złe i krzywdzi. Mogą się zdarzyć rzeczy, których się wcale nie spodziewasz. W moim odczuciu jest to zdecydowanie książka dla przeciwników broni palnej.  Ale mi to akurat pasuje.

Polecam.

Aga

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s