#angielski This moose belongs to me.

„This Moose Belongs To Me” (Oliver Jeffers, wyd. Penguin Group Inc.) to jedna z tych książek, które kocha się od pierwszego wejrzenia. Jeszcze nie zajrzałam, jeszcze nie wiem, o czym właściwie jest, ale już mnie do siebie przekonała. Po przeczytaniu nie zmienia się wiele. A jeśli zmienia, to tylko na lepsze.

„This Moose Belongs To Me” (tł. ten łoś należy do mnie) to fantastyczna książka dla dzieci, które mają zwierzaka lub o nim marzą. Dzięki niej dowiedzą się, że zwierze zupełnie nie ma obowiązku słuchać się człowieka, ma własne życie i podejmuje swoje decyzje. Tu te podstawowe prawa zwierząt przedstawione są w zabawny i lekki sposób.

Chłopiec przekonany jest, że posiada łosia. Wilfred, bo tak mu na imię, wiesza nawet na rogach pupila etykietę ze swoim imieniem, aby jasne było, do kogo zwierzę należy. Łoś otrzymuje imię Marcel i poznaje szereg zasad, których musi przestrzegać jako zwierzątko domowe. Wydaje się, że Marcel niespecjalnie wziął sobie do serca wskazówki właściciela, nie zawsze zachowuje się tak, jak należy. Co więcej okazuje się, że łoś odwiedza innych ludzi, a oni myślą, że to ONI są właścicielami zwierzęcia, a to bardzo zasmuca Wilfreda…

Finał tej książki jest czytelny. Pomimo tego, że zwierzęta pozwalają nam żyć obok siebie, ufają nam, a czasem nawet z radością spędzają z nami czas, nie znaczy to, że są naszą własnością. Pan Oliver wspaniale ilustruje to przesłanie. Zresztą, po przeczytaniu „Here we are” nie jest to dla mnie żadne zaskoczenie.

Sięgnijcie po Jeffersa. Koniecznie.

Aga

 

 

Inne książki tego autora:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s