#angielski / The Great Paper Caper

Każdy ma w życiu swoje ulubione książki, najukochańsze ilustracje i najważniejszych autorów. Na szczyt mojej listy intensywnie wspina się Oliver Jeffers. Najpewniej się powtórzę, ale prawda jest taka, że czasem trzeba, warto!

Oliver Jeffers pojawił się już na tym blogu i myślę, że nie raz do niego wrócę. Zachwycił mnie w „Here We Are, a następnie w „This Moose Belongs to me”, a teraz zostawił kolejne sympatyczne wrażenie. Po tę książkę sięgnęłam, bo zaintrygowąła mnie okładka. Ponownie! Wzięłam do ręki, zobaczyłam, taka jakaś nietypowa… Ciekawe – pomyślałam. I już. Zaskoczyło.

„The Great Paper Craper” (Oliver Jeffers, wyd.Philomel Books) to książka nietypowa. Taka prosta, taka… dziwna, a jednocześnie intrygująca. Historia jest taka – w lesie w nieznany sposób znikają gałęzie z drzew. Zwierzęta najpierw podejrzewają i oskarżają siebie nawzajem, a potem prowadzą śledztwo. Czytelnik w tym czasie widzi, że za całą sprawą stoi niedźwiedź. Dowiadujemy się także DLACZEGO ścina drzewa. Z czasem dowiadują się także tego mieszkańcy lasu. Co wynika z tej wiedzy? Nie zdradzę, ale powiem, że zakończenie jest racjonalne, sprawiedliwe i pozytywne.

Książka zrobiła także wrażenie na moim siedmiolatku. Czytał wypowiedzi zwierząt, zatrzymywał się na ilustracjach. Tym razem powiedział nawet: „mamo, spójrz, jakie piękne są te obrazki!”. A to nie byle komplement, wierzcie mi. Samuel lubi książki, ale wylewny na ich temat nie był nigdy. Tym razem zaskoczyło coś także u niego.

Polecam tę historię, te ilustracje, to poczucie estetyki. Według mnie, totalny Must Read.

5/5

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s