Bajki dla dzieci / Stories for kids

Dziś pod jesiennym kocykiem zawitały do nas „Bajki dla dzieci / Stories for kids” (Janusz Niżyński, wyd. Novae Res).

Zacznę od tego, że jest to propozycja przede wszystkim dla maluchów dwujęzycznych. Nie musi być, rzecz jasna, ale na pewno będzie pomocna dla tych, którzy w domu posługują się nie tylko językiem polskim, ale także angielskim. Przyda się także, jeśli chcecie dziecku zwyczajnie poczytać i ćwiczyć rozumienie w obu językach. Jest tak dlatego, że bajki napisane są w dwóch językach  – najpierw po polsku, a potem po angielsku.

Treść, zawartość tej książeczki to bardzo sympatyczne bajki o tematyce różnej – jest o wartościach, marzeniach, mądrości a nawet o poczucie własnej wartości. Podoba mi się w nich to, że są dosyć uniewersalne, nieprzesadzone i… krótkie. W sam raz dla małych dzieci, które nie potrafią się jeszcze skupić na dłuższych treściach. Nie spodziewałam się wiele po tej książce. Myślałam, że będzie to zbiór standardowych, średnio interesujących bajek dla dzieci, które właściwie nic nie wnoszą, ale da się je czytać dzieciom. Dałam się jednak zaskoczyć. To naprawdę sympatyczna książka! Właściwie jedyny zarzut, jaki do niej mam, to ilustracje. Mogłoby być ich więcej, ciekawsze, bardziej rozbudowane. Brakuje mi tego bardzo. Książka mogłaby być wtedy odrobinę bardziej… magiczna. 

Niemniej polecam. To taka książka, którą dziecko ściągnie z półki na wieczorne czytanie, choć wydawało się nam, że nie ma tam nic nadzwyczajnego…

Aga

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s