Lata osa koło nosa!

Raz, dwa , trzy, a na miłość i na złość, wychodzisz dzisiaj Ty!

Pamiętacie podwórkowe wyliczanki? Każdy miał swoją ulubioną do wybierania drużyny do gry w dwa ognie albo decydowania, na co wydać kieszonkowe. Były wyliczanki do domowych zabaw, niektóre miały charakter podwórkowy, a inne nawet… miłosny!

Moje córki uwielbiają wyliczanki i rymowanki. Często ich używają. Za ich pomocą podejmują decyzje, którą szklankę wybrać, jaki napój wypiją lub na które lody się zdecydować.

Ostatnio kupiłam książkę z wyliczankami „Lata osa koło nosa i inne rymowanki” (praca zbiorowa, wyd. Wilga). Mimo, że jest to pozycja dla maluszków 2+, nie mogłam przejść obok niej obojętnie. Przy okazji tej książki przypominałam sobie niektóre wyliczanki i rymowanki z dzieciństwa, i bawiłam się przy tym wyśmienicie.

Książka „Lata osa koło nosa i inne rymowanki” jest niedroga i praktycznie jest mieć ją na półce – doskonale sprawdza się jako źródło zabaw. Ja z dziewczynami lubimy czasem się pobawić rymowankami i wyliczankami, a z książką jest to łatwiejsze.

Wybór wyliczanek jest duży. Czy ktoś pamięta wszystkie wersy Żabki, która mama nie słuchała. To jedna z moich ulubionych. Znajdziemy także „psa Hakelbery” i „Siała baba mak”, czyli rymowankowe klasyki.

Możemy ćwiczyć pamięć, swoją i dzieci, mając przy tym mnóstwo zabawy, bo do każdej rymowanki można dobrać zabawy paluszkowe. To idealna propozycja dla rodziców, cioć, wujków oraz dziadków i babć… chociaż oni akurat  to wszystko najpewniej znają na pamięć. 😉

A na koniec jeszcze duży plus za niebanalne ilustracje!

 

Polecam.

Lu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s