Operacja Posąg – detektywi na tropie!

Od dłuższego czasu bardzo popularne stały się książki  detektywistyczne. Bardzo nas to cieszy, bo bardzo je lubimy i dlatego i my do nich sięgamy. Zanim opowiemy Wam o nowościach, zachęcamy do tego, by zajrzeć do tych książek, o których już opowiadałyśmy:

👉 Operacja Złoto 

👉 Tajemnica Gazety

👉Tajemnica pociągu

„Operacja posąg” (autorzy: Jørn Lier Horst, Hans Jørgen Sandnes, wyd. Media Rodzina). Skandynawscy autorzy są symbolem dobrego śledztwa nie tylko w literaturze dla dorosłych, a także w książkach dla dzieci. Dziś kolejny przykład.

Olivier i Tirill to dwójka bardzo dociekliwych detektywów.

W miasteczku, w którym mieszkają bohaterowie, znika posąg, który zawsze stał w parku i symbolizował to miejsce. Dwójka młodych detektywów musi wytropić rabusia. Zaczynają od poszukiwania poszlak. Problem w  tym, że wskazówka jest tylko jedna – odcisk buta! Czy im się uda? Oczywiście, że tak!

Olivier i Tirill to bardzo inteligentne dzieciaki, które wciągają czytelnika w każdy etap rozwiązywania zagadki. Moje córki, śledząc uważnie każdy krok bohaterów, same, przed skończeniem książki, próbowały wpaść na rozwiązanie. Były blisko… A to znaczy, że były dobrze prowadzone. I to się nazywa frajda z dochodzenia prawdy!

Silną stroną tej książki jest także grafika. Ładne, duże kolorowe rysunki, dokładnie odzwierciadlające treść książki, angażują maluchy do zabawy. Czytanie i rozwiązywanie tej zagadki to czysta przyjemność.

Polecam.

5/5

Lu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s