Kłopoty z Perfect – jest akcja!

„Kłopoty z Perfect” to druga część niesamowitej historii, która porwała dzieci (i ich rodziców) i sprawiła, że najpierw strach było wyjść spod kołdry, a potem z uporem maniaka odwieżało się newsy w oczekiwaniu na informację o kontynuacji tej historii. I jest! 

„Kłopoty z Perfect” (Helena Duggan, wyd. Zielona Sowa) to świetnie napisana kontynuacja losów mieszkańców Miasteczka Perfect, którzy w pierwszej części pokonali swoich wrógów i wydawać by się mogło, że nic złego stać już im się nie może. Jednakże na scenę ponownie wkraczają wygnani z miasta bracia Archerowie i próbują namieszać w głowach swoich dawnym podddanym (inaczej Perfekcjonistów nazwać nie można). Nasza główna  bohaterka, Violet, zostaje wystawiona na próbę – tym razem nie tylko jest to próba jej samej, jej odwagi i charakteru, ale także niezwykle trudna próba przyjaźni! Jej nabliższy przyjaciel Boy zupełnie nieoczekiwanie zaczyna zachowywać się podejrzanie i wygląda na to, że uczestniczy w spisku braci Archerów. Violet ma do rozwiązania zagadkę, musi znaleźć sprzymierzeńców i pokonać (?) Boya. Żeby historia nie była zbyt prosta, oprócz zwyczajnych manipulacji, w grę wchodzą niezwykłe zabiegi i dziwaczne postaci – bezmyślni pomocnicy złej strony, którzy wyglądają zupełnie jak zombie! Na szczęście Violet ma głowę na karku i serce we właściwym miejscu…

„Kłopoty z Perfect” to fantastyczna książka dla młodszej młodzieży. I dla rodziców także, przyznaję. To jedna z tych książek, które cieszą przy czytaniu. Jest w niej akcja, przyjaźń, lojalność… ale chyba najważniejsze wydaje mi się coś innego. Tak jakby Helena Duggan zgadła, w jakim kraju żyjemy. Ta druga część historii jest całkowicie o manipulacji – o tym, jak łatwo jest przekonać ludzi do swoich racji, jak pięknymi słowami manipulować tłumem, o tym, że używa się substancji chemicznych by ogłupiać ludzi… W książce podane jest to w bardzo subtelny, przystępny sposób, jednakże wydźwięk i przesłanie są jasne – ludzie uzależnieni od władzy są w stanie zrobić wszystko, obiecać wszystko, byleby tylko dostać to, czego pragną.

Chciałabym móc polecić tę książkę wszystkim dzieciom i wszystkim rodzicom. Niech zasieje w głowach odrobinę niepewności, czy oby na pewno to, co myślimy i czujemy jest tym, co naprawdę nosimy w naszych sercach i umysłach.

Przecytajcie koniecznie, a najlepiej zaraz po „Miasteczku Perfect”

 

5/5

Aga

 

Za książkę dziękujemy sieci księgarni Book Book

LOGO_BB_2-1024x229

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s