Strażnicy Zamku Penhallow

Uwaga! To jest przygoda!

Moi drodzy, poznajcie Polę! Pola to niesamowicie rezolutna, cierpiąca na lunatykowanie mała dziewczynka. Pola nie miała w życiu łatwo, jej tata nie żyje, wychowuje ją tylko mama, która postanawia, że po tym, co się stało, muszą znaleźć swoje nowe miejsce na Ziemi. W taki sposób trafiają do Zamku Penhallow. I tu rozpoczyna się prawdziwa przygoda, która pozwoli Poli i jej mamie złagodzić ból po stracie taty, znaleźć przyjaciół i radość z życia!

Książka jest wydana w trzech tomach, każdy tom to kontynuacja wcześniejszych wydarzeń. Strażnicy Zamku Penhallow: „Księżycowy posąg”, „Zaginiony posag”, „Ukryte schody” –  wszystkie ukazały się nakładem wydawnictwa  Zielona Sowa.

Mała dziewczynka Pola jest pół-sierotą, bardzo tęskni za swoim tatą i stara się być jak największą pomocą dla swojej mamy. Dla mnie książka jest napisana niesamowicie – czytając możemy doskonale poznać uczucia dziewczynki. Nikt nie mówi „będzie dobrze”, bo jak ma być dobrze,  kiedy w twoim życiu następuję taka strata!? Pola jest w okresie żałoby, nie chce współczucia i specjalnego traktowania, chce, by wszystko było tak jak wcześniej! Jak ja ją dobrze rozumiem! Bardzo mnie cieszy, że autorka pozwala swojej bohaterce na takie uczucia, zawsze byłam zdania, że każde, nawet najsmutniejsze uczucie musimy dać dziecku przeżyć. Fantastycznie, że dzieci słyszą, że mogą być złe, smutne, mogą mieć dość swojego życia, a my dorośli nie zbywamy ich i akceptujemy to, wspierając jednocześnie.

Pola budzi posąg psa i wtedy dowiaduje się o fantastycznym i wręcz nie możliwym zjawisku jakie występuje w Zamku Penhallow. Jakim? Bardzo chciałabym Wam napisać i zdradzić więcej, ale… nie mogę! Ktoś znajdzie przyjaźń, ktoś obudzi się po wielu latach „snu”, ktoś odbuduje relacje… Będzie magia, która daje szczęście!

To piękne książki, mądrze napisane, przedstawiające świat dzieci z jego problemami i radościami. Jest zazdrość koleżanek, strata, smutek, przyjaźnie na dobre i złe. Nie ma świata bez problemów i może dlatego tak bardzo spodobała się moim córkom? Pokazanie realnego świata dziecięcym językiem jest odważne ale i ważne dla dzieci.

Zachęcam Was serdecznie do pokazania tej pozycji Waszym pociechom. Wam, też się spodoba!

5/5

Lu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s