Już czytam! – czyli doskonałe ćwiczenia z czytania.

Jeśli, tak jak ja, macie w domu dzieci na etapie nauki czytania, którym szukacie ciekawych książek, a pomysły już się Wan kończą, polecam z całą mocą serię „Już czytam” (wyd. Zielona Sowa).

Wznowiona seria 12 książeczek w naprawdę dobrej cenie, którą można znaleźć nawet w supermarkecie, zachęca do kupienia. Słownictwo i treść nie są wyzwaniem dla dzieci na początkowym etapie czytania, a fabuła skonstruowana jest tak, by zachęcić małego czytelnika do samodzielnego poznawania treści.

Ta seria jest dedykowana dzieciom, które już mają opanowane czytanie na głos i znają cały alfabet. W nowej serii przyciągają nazwiska autorów – jest to m.in. Agnieszka Stelmaszyk (Imaginarium, Kroniki Archeo, Imaginarium II). Zabawne przygody, wciągające małych czytelników to największy atut tej serii.

Standardem w tego typu książeczkach są trudne słowa zebrane w jednym miejscu. Opisanie ich znaczenia pozwala dzieciakom na poszerzanie osobistego słownika. Ciekawym dodatkiem są też zadania na końcu książki sprawdzające wiedzę po przeczytaniu całości. Pozwala to też nam, rodzicom, ocenić umiejętności poznawcze i rozumienie czytanego tekstu.

W trakcie wakacji moje córki same przeczytały dwie książki, z czego są niesamowicie dumne. Wiem, że już niedługo sięgniemy po kolejne części, do czego i Was gorąco zachęcam.

O książkach do samodzielnego czytania pisałyśmy już wcześniej także TU.

5/5

Lu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s