Detektywi zawsze na t(r)opie!

Planując wycieczki, podróże, zawsze znajdę miejsce, żeby zabrać z sobą trochę książek. Nieważne, jak bardzo załadowane są walizki, torba z książkami musi być.

Nasz niezawodny zestaw, który zabieramy w podróże, to „Biuro Detektywistyczne Lessego i Mai” (wyd. Zakamarki). Tak, wiem, że już kilka razy pisałyśmy o tych książkach, jednak zawsze do nich wracamy – mają tyle tytułów do wyboru, że każdy może wybrać coś dla siebie. Tym razem wybór padł na  Tajemnica meczu, Tajemnica urodzin i Tajemnica diamentów.

Akcja rozgrywa się w małym, malowniczym miasteczku Valleby i jego okolicach. Dwójka detektywów musi dowiedzieć się, kto był tak łakomy i na urodzinach skradł niesamowity diament z szyi Barbary Palm. Zadanie nie jest łatwe, detektywi nawet zasypiają w trakcie poszukiwań, jednak ostatecznie udaje im się złapać złodzieja!

Kolejne zadanie zaczyna się w trakcie meczu – na oczach kibiców i piłkarzy znika puchar. Kto i jak tego dokonał? Nawet dla najlepszego policjanta jest to zagadka ciężka do rozwiązania, jednak Lesse i Maja są niesamowici i znajdą rozwiązanie!

Ostatnia książka, po którą sięgnęłyśmy, to początki pracy dwójki detektywów. Dzieciaki mają nie lada trudne zadanie, pracują pod przykrywką w sklepie jubilerskim, jednocześnie szukając złodziejaszka, który chce doprowadzić do bankructwa najbogatszego człowieka  Valleby…

Specjalnie nie zdradzam Wam zakończeń książki, żeby zachęcić do ich poznania sememu. Wielkość liter, łatwe zdania… dzieci spokojnie mogą czytać same! 😉

Gorąco zachęcam.

4/5

Lui.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s