O nas

*

Głos i słowo na blogu (zazwyczaj): Agnieszka Wiszowata, rocznik ‘84, zamężna, powróciła ze  słonecznej Kalifornii, żeby cieszyć się sielskim życiem na Podlasiu. 

Z wykształcenia jestem pedagogiem, ale przede wszystkim jestem mamą 7-letniego Samuela (który, być może, za jakiś czas zechce podzielić się z Wami swoimi opiniami o książkach, kto wie?). Czytamy razem –  dużo, zwykle na głos, w łóżku, przed snem. Zdarza się słuchać audiobooków i ignorując współpasażerów w samolocie, śmiać się pod nosem.

Przez ostatnie 3,5 roku pracowałam jako prezenterka w białostockim radiu Akadera. Pracowałam głosem. Mówiłam dużo (ale to akurat od zawsze). Teraz nie ma mnie w kraju, nie mówię do Słuchaczy. Swoją rozgadaną energię zapragnęłam wykorzystać inaczej. Zdecydowałam się na czytanie dla najbardziej wymagających, najuważniejszych i najbardziej krytycznych  Odbiorców – naszych i Waszych dzieci.

Dołączcie rodzinnie do naszego barwnego świata i zostaniecie z nami na dłużej. Zapraszamy!

*

Ilustracje (zawsze): Paulina Engen, ma męża, uroczą Córcię i Leo – staruszka Golden Retrievera. Postanowiła przetrwać w mroźniej Norwegii.

Wszystkie obrazki, ilustracje, nienależące do autorów i ilustratorów książek, nie będące oprawą graficzną wydawnictwa – należą do niej – szalenie uzdolnionej i wiecznie zapracowanej Pauliny.

Dziękujemy!

*

Specjalistka od języka angielskiego: Małgorzata Lewkowska, nauczycielka z 18-letnim doświadczeniem, pasjonatka czytania książek i kreatywnej nauki języka angielskiego. Działa intensywnie w Białymstoku – posiada własną szkołę językową „Akademia English Time”, gdzie realizuje swoją misję kreatywnego nauczania języka angielskiego, jest mentorką autorskiego cyklu czytelniczego „Kreatywne Czytanie na dywanie” organizowanego we współpracy z Książnicą Podlaską, Filia nr 5 w Białymstoku.

W wolnym czasie szaleje z nożyczkami, taśmami i nitkami –  szyje pomoce do zajęć, przygotowuje się do realizacji kolejnych scenariuszy i wszystko opisuje na autorskim blogu  www.englishtime.com.pl.  

W By The Cover jest specjalistą od książek, pomagających w nauce języka angielskiego.

*

Tak zwane “plecy” czyli tło lub zaplecze techniczne (i czasem tekst): Luiza Grubert-Hołownia – jestem mamą dwóch dziewczynek, miłośniczką książek, dobrej kawy i wszelkiego rękodzieła.

Od zawsze jestem “działaczem” – codziennie coś mnie gna, wyznaję przekonanie, że dzień bez działania jest dniem straconym.

Pomimo, iż mieszkamy po dwóch stronach Oceanu Atlantyckiego, jestem z Agą w każdym wydarzeniu, w każdym poście, w myśli przewodniej – tyle, że nie ja tę myśl kreślę. Jestem wsparciem technicznym, odpowiadam za reklamę, marketing i social media. Głos oddaję Agnieszce. Dosłownie i w przenośni – wierzę, że to, co zaczarowało mnie w radiu, urzeknie Was w naszych audycjach.

Nas połączyło radio, zamiłowanie do czytania, zwierząt i… gadulstwo. Mam nadzieję, że z Wami połączy nas pasja do dziecięcych książek.

Usiądźcie, zaparzcie kawę, herbatkę owocową dla pociech i posłuchajcie naszych audycji.  

Zapraszam ciepło.